Absolventi - sostrinec

Přejít na obsah

Absolventi

TŘÍDA
Slova našich absolventů proč studovat právě SOŠ Třinec
Lukáš Daneček
Vystudovaný obor Zámečník, o 10 let později Provozní technika. Celkem 6 let na škole.
Současné zaměstnání:  Profesionální sportovec (Lední hokej).
Na školu mám krásně vzpomínky, spoustu kamarádů, poznávání nových věcí, hlavně v oboru řemesla. Nejlepší sportovní zážitek ze školy byl, když jsme za Školu Kanada vyhráli Mistry republiky v hokejbale. To byl výborný úspěch pro školu. Nyní jsem ještě krom dvou škol na Kanadě vystudoval Fakultu tělovýchovy a sportu v Praze.

Petr Raszka
Obor: Mechanik strojů a zařízení 2005-2009
Současné zaměstnání: Rýsovač v mechanických dílnách od Maturity doposud.
Vzpomínky na školu: No a ty vzpomínky jsou samozřejmě jen ty nejlepší. Hlavně technická dokumentace, tu využívám každý den.

Táňa Zemanová
Obor: Provoz a ekonomika dopravy
Současné zaměstnání: Celní deklarant
Vzpomínky na školu: Ráda si zavzpomínám na své spolužáky, kteří mě brali, i když jsem byla jediná holka ve třídě a s kterými jsem pořád v kontaktu a samozřejmě také na učitele/učitelky odborných předmětů, kteří mi dali spoustu cenných rad do života.

David Tomšů
Automatizované systémy a IT
"Spoustu informací získaných studiem jsem v zaměstnání využil a na některých pozicích jsem si uvědomil, jak má praxe vypadat. Úplně jinak, na základě mých znalostí z SOŠ, a to se na některých pozicích nedělo, takže jsem rychle sundal „růžové brýle“ a všichni by si měli projít naší školou, aby věděli, jak správně fungovat."
Jaromír Páleník
Mechanik strojů a zařízení
12 let po absolvování
Současné zaměstnání: Finanční poradce ve společnosti Partners
Vzpomínky na školu .. hmm .. Jsem rád, že jsem mohl studovat na škole, díky které jsem si našel skvělé přátele, se kterými jsem dodnes. Studium na této škole mi dalo zkušenosti do života. Bylo tam mnoho učitelů, kteří byli skvělí a uměli předat informace i trošku zábavnější formou. Jedním z nich byla i učitelka Kateřina Kabeláčová, teď už Ondraszková, která nás provázela jako třídní učitelka až k maturitám. Lidem, kteří plánují jít cestou odborného vzdělání a pracovat v Třineckých železárnách, to jistě doporučuji. Zkušených a dobrých lidí, je v tomto podniku třeba. Všem, kteří se tak rozhodnou, přeji mnoho zdaru a úspěchu v pracovním životě.

Radim a René, dva spolužáci, kamarádi, a teď i dlouholetí spolupracovníci,  se vyučili před 12 lety  v oboru Kuchař – číšník na Střední odborné škole Třineckých železáren.
Kluci nám prozradili:
"Teď pracujeme na pozici kuchařů v  resortu Vitality Slezsko ve Vendryni. Na školu i učitele vzpomínáme rádi a s úsměvem.  
Naše motto:
           „Škola nás připravila, život naučil.“

Martynek Rostislav
Provozní technika, Závěrečná Maturitní zkouška byla ve školním roce 2018/2019.
V současné době jsem aktivním hráčem ledního hokeje tak jak tomu bylo i v letech, když jsem studoval tento obor.
Vzpomínky převažuji většinou, jen ty kladné a rád si vzpomenu na toto období, když jsme chodili na odpolední vyučování.
Našel jsem si i nové kamarády a scházíme se i po ukončení studia a měl jsem štěstí na skvělé učitelé. Takže jsem spokojen, že jsem se na tuto životní cestu dal a úspěšně složil zkoušku a dodělal si maturitní vysvědčení, když jsem už v minulosti vystudoval na STŘEDNÍ ODBORNÉ ŠKOLE TŘINECKÝCH ŽELEZÁREN 3-letý obor Zámečník.

„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje.
Nejlepší učitel inspiruje.“ —  Charles Farrar Browne
Střední odborná škola Třineckých železáren
Lánská 132
739 61 Třinec – Kanada
IČ: 27856216
Návrat na obsah