Teoretická výuka
Odborné předměty, jako jsou Technologie, Strojnictví, Strojírenská technologie a Technická dokumentace, žáky skvěle připraví na nástup do praxe. Ve výuce se využívají moderně vybavené učebny jako například pro kreslení výkresů v programu SolidWorks nebo nově vybavená strojní učebna.
Odborná praxe
Probíhá v dvou týdenním cyklu - týden škola, týden praxe. Střídavě týden škola, týden praxe. V 1. a 2. ročník probíhá praxe ve školních dílnách – základy ručního zpracování kovů a nekovů, příprava součástí pro montáž a demontáž, vytváření rozebíratelných a nerozebíratelných spojů, základy strojního obrábění, základy tepelného zpracování oceli (kovářský výcvik), základy elektroinstalačních činností, svářečský kurz. Ve 3. ročník jsou žáci umístěni v TŽ na provozních pracovištích strojních údržeb. Odměna je 25-55 Kč/hod podle známek z praxe.
Při dobré spolupráci žáci zůstávají po vyučení na stejném místě, kde měli praxi.
Bonusy
Kariéra
Po úspěšném absolvování závěrečných zkoušek nabízí naše škola žákům plynulý přechod do druhého ročníku studijního oboru Mechanik strojů a zařízení, kde mohou dokončit své odborné vzdělávání maturitou nebo přechod do jiných oborů naši školy, kde si mohou rozšířit další vzdělání.
Absolvent se uplatní při výkonu povolání: provozní zámečník - montér - strojní zámečník – stavební zámečník - zámečník zemědělských strojů - důlní zámečník - zámečník kolejových konstrukcí a vozidel - montér ocelových konstrukcí - montér točivých strojů - montér kotlář a potrubář - kontrolor strojírenských výrobků. Dále v oblastech obsluha, řízení a zabezpečování chodu, kontrola a běžná údržba nejrůznějších strojů a strojních zařízení v energetice, zpracovatelském průmyslu, dopravě apod. (např. strojník čistíren odpadních vod, obsluha zařízení v elektrárnách a teplárnách, obsluha zařízení pro úpravu surovin aj.).
Další informace
Bližší informace a případnou prohlídku školy zajistí metodik oboru:
Ing. Kateřina Ondraszková, e-mail: ondraszkova.katerina@sostrinec.cz